Już dzisiaj zapraszamy wszystkich amatorów biegania do udziału w XI edycji biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym, organizowanego przez Kosakowo Sport. Bieg odbędzie się w dniu 5 marca o godz. 12.00, w gminie Kosakowo biegniemy po raz szósty. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej Oddział Gdańsk.
Warto dodać, że celem tego wydarzenia prócz aspektu upamiętniającego żołnierzy niepokornych, niezłomnych, wyklętych jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz zachęcanie do wspólnego, aktywnego i rodzinnego spędzania czasu. Serdecznie zapraszam do udziału całe rodziny – mówi dyrektor zarządu Kosakowo Sport Sp. z o. o. Dariusz Schwarz.
Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, tego dnia w kilkuset miejscowościach w kraju i na świecie tysiące biegaczy pokona dystans 1963 metrów, aby upamiętnić wszystkich Żołnierzy Niezłomnych.
Uczestnicząc w biegu Tropem Wilczym upamiętniamy żołnierzy podziemia antysowieckiego i antykomunistycznego, którzy za wolność i niepodległość ofiarowali, to co mieli najcenniejsze – własne życie. Od samego początku organizacji wydarzenia w naszej gminie, przyświecał nam cel, by był to bieg rodzinny, dzięki czemu możemy stworzyć sztafetę pokoleń i w ten sposób uczcić ich pamięć. Zapraszam serdecznie – mówi inicjator wydarzenia, radny Rady Gminy Kosakowo Michał Przysiecki.
To bieg bez rywalizacji sportowej, może w nim wziąć udział każda osoba, bez względu na wiek, bez przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu wytrzymałościowego. Limit przyznanych miejsc dla gminy Kosakowo to 150 osób – kto pierwszy ten biegnie.
PRZYPOMINAMY, że do 3 marca (piątek) do godz. 12.00 trwają elektroniczne zapisy na bieg. Dla tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na udział będzie możliwość pobrania pakietów startowych w dniu wydarzenia w biurze zawodów usytuowanym w Kosakowski Centrum Kultury przy ul. Kaszubskiej 11 w Pierwoszynie w godz. 10.00 – 11.30.
Każdy uczestnik biegu otrzyma numer startowy, pamiątkową koszulkę, materiały promocyjne, a na mecie okolicznościowy medal, przygotowany specjalnie na tę okazję. Uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zobowiązani są do ubrania koszulki w ramach pakietu startowego, z numerem startowym umiejscowionym z przodu na wysokości klatki piersiowej.
Po przekroczeniu linii mety na uczestników będzie czekał ciepły posiłek regeneracyjny w postaci grochówki oraz kawa i herbata.
Dzięki życzliwości Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Gdańsk, podczas wydarzenia będzie można zobaczyć wystawę pod nazwą “Danuta Siedzikówna – “Inka”, uczestniczyć w krótkiej lekcji historii na temat Żołnierzy Wyklętych, którą poprowadzi historyk IPN Oddział Gdańsk, a po biegu wziąć udział w teście z wiedzy o żołnierzach wyklętych z nagrodami (losowanie spośród zawodników).
Poniżej prezentujemy mapę sytuacyjną miasteczka zawodów i trasę biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Do zobaczenia na starcie!