Radosław Siejka ze złotym medalem w Mistrzostwach Świata Osób z Zespołem Downa

Na zdjęciu: Radosław Siejka ze złotym medalem w Mistrzostwach Świata Osób z Zespołem Downa na Maderze Na zdjęciu: Radosław Siejka ze złotym medalem w Mistrzostwach Świata Osób z Zespołem Downa na Maderze
10 października 2022

W dniu 2 października br.  Radosław Siejka, mieszkaniec  Pogórza zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata Osób z Zespołem Downa –  Sports Union for Athletes with Down Syndrome, które odbyły się na Maderze.

Był jednym z dziesięciu reprezentantów z Polski, który indywidualnie zdobył złoty medal, tym samym uzyskał tytuł mistrza Świata w kategorii do 48 kg.

Silna drużyna z  Polski wywalczyła ogólnie 10 medali indywidualnych i najważniejszy złoty medal w zawodach drużynowych.

Tydzień wcześniej, 25 września br., Radosław Siejka, wywalczył pierwsze miejsce na Otwartych Mistrzostwach  Polski w Judo Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.

Radek  jest zawodnikiem UKS Ada Judo Fun. Nie zwalnia tempa, niewykluczone, iż niedługo będzie mógł reprezentować  Polskę na zawodach w Holandii. Wyróżniony stypendium sportowym wójta gminy Kosakowo. Poza Judo pasjonuje się jazdą konną, trenuje jeździectwo. Uwielbia jazdę na rowerze.  W tym roku nauczył się jazdy na nartach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.