Zawodnik ULKS Skoczek Wojciech Luniak najszybszy w Pomorskim

Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Lekkiej Atletyce w kategorii U-16. Fot. ULKS Skoczek Pogórze Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Lekkiej Atletyce w kategorii U-16. Fot. ULKS Skoczek Pogórze
6 września 2022

W sobotę (27 sierpnia) w ostatnim tygodniu wakacji na stadionie GOKF w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Lekkiej Atletyce w kategorii U-16. Na sprinterskim  dystansie 100 metrów do finału zakwalifikowało się aż 2 zawodników Skoczka.

Po bardzo dobrym starcie i rewelacyjnym finiszu w biegu finałowym tryumfował z rekordem życiowym ( 11.86 s ) Wojciech Luniak, a jego klubowy kolega Jakub Kałaska zajął trzecie miejsce. Ta dwójka sprinterów wraz z kolegami Krystianem PiotrowskimJakubem Szemiotem powtórnie stanęła na podium tryumfując w sztafecie 4 x 100 m. Dzięki dobrej dyspozycji szybkościowej i prawie perfekcyjnym zmianom zespołu sztafetowego Skoczka, kolejne złoto x 4 pojechało do Kosakowa (czas 46.78 s,  to aktualnie 2 wynik w Polsce).

W trakcie zawodów Zarząd POZLA nagrodził pamiątkowymi pucharami laureatów Wojewódzkiej Ligi Młodzików w Lekkiej Atletyce w roku 2022. W tej prestiżowej imprezie, po rozegraniu 2 rzutów na najwyższym stopniu podium stanął AML Słupsk przed Skoczkiem Pogórze i SKLA Sopot.

Miejsce na podium  w tak znamienitym gronie to wielki zaszczyt –  mówi odbierający puchar prezes ULKS Skoczek Pogórze Wojciech Niemkiewicz .

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Materiał źródłowy: ULKS Skoczek Pogórze Wojciech Niemkiewicz