Załoga Julii Padzik ze srebrnym medalem w Drużynowych Mistrzostwach Europy w klasie Optymist

Załoga Julii Padzik na drugim stopniu podium w Drużynowych Mistrzostwach Europy w klasie Optymist. Fot. J. Marjańki Załoga Julii Padzik na drugim stopniu podium w Drużynowych Mistrzostwach Europy w klasie Optymist. Fot. J. Marjańki
22 września 2022

O tym, że w gminie Kosakowo mamy wielu świetnie zapowiadających się sportowców, nikogo nie trzeba przekonywać.

Mieszkanka Suchego Dworu, Julia Padzik, na co dzień trenująca w klubie Opti Gdynia, jako jedna z czterech reprezentantów Polski zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy w klasie Optymist. Regaty odbyły się w dniach 23-28 sierpnia na jeziorze Lago di Ledro we Włoszech.

Regaty były trudne, wymagające, ale jestem dumny z naszej reprezentacji. Jestem dumny z tego, w jaki sposób żeglowali i co pokazali. Gratuluję im, cieszę się, że zdobyli medale. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce, a zwycięzcami zawodów zostali Włosi. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Hiszpanów, jednak było znacznie więcej drużyn, które reprezentowały bardzo wysoki poziom. Cieszymy się, patrzymy w przyszłość i będziemy dalej pracować, żeby również w następnych latach powalczyć o medale światowych imprez – dodaje trener srebrnych medalistów Drużynowych Mistrzostw Europy w klasie Optimist Karol Jączkowski.

Julia Padzik trenuje żeglarstwo od 7 lat. Jest w Kadrze Województwa Pomorskiego oraz Kadrze Narodowej Juniorów Młodszych w klasie Optymist. W tym roku, poza udziałem w całym cyklu regat i Mistrzostw Polski reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Danii 30.07-06.08.2022 oraz na Drużynowych Mistrzostwach Polski we Włoszech 23-28.08.2022, gdzie zdobyła drużynowy tytuł wicemistrza Europy. Laureatka nagrody wójta gminy Kosakowo za działalność sportową.

Wielkie brawa i gratulacje dla Julii, załogi i trenera.